İl Müftü Yardımcıları

İstanbul Müftü Yardımcıları

İstanbul İl Müftü Yardımcısı Abdurrahman BİNBİR

Abdurrahman BİNBİR

1957 yılında Bayburt Arpalı beldesinde doğdu. İlkokul ve İmam Hatip Lisesini Ankara’da bitirdi. Bu yıllarda Ankara vaizlerinden İsmail Kaymak ve Seyfullah Kotanoğlu Hoca Efendiler’den Arapça dersleri aldı. Aynı zamanda Amerikan Kültür’e devam ederek dört kur İngilizce derslerine devam etti. İstanbul’da Bacağı Kesik ismiyle maruf İsmail Hoca Efendi’den talim dersleri aldı.

1977 yılında Diyanet İşleri Başkanlığına intisap ederek İstanbul-Zeytinburnu Müftülüğü’nde Kur’an Kursu öğreticisi olarak göreve başladı. 1980 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü Hadis-Tefsir bölümünden mezun oldu. Bu yıllar arasında; Ali Fikri Yavuz Hoca Efendi’nin Arapça, Sadrettin Yüksel Hoca Efendi’nin Usûl, Dr. Ali Özek Hoca Efendi’nin Tefsir ve Mehmet Savaş Hoca Efendinin Fıkıh derslerine devam etti. 1983 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 9 ay süreli açmış olduğu yabancı dil - ingilizce kursunu başarıyla tamamladı.

1985 yılında Bitlis-Ahlat ilçesine Müftü olarak atandı.1988 Bolu-Gerede, 1990 Ankara-Kızılcahamam, 1992 yılında İstanbul-Güngören, Eminönü ve Sarıyer ilçelerinde Müftülük yaptı. 2002’de Ankara-Sincan Müftülüğüne atandı. 2003 yıllında Çankaya Müftüsü olarak göreve başladı. 2011 yılında atandığı İstanbul İl Müftü Yardımcısı görevine halen devam etmektedir.
Evli üç çocuk babası olup, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

İstanbul İl Müftü Yardımcısı Bekir DERİN

İstanbul İl Müftü Yardımcısı Bekir DERİN

05.06.1962 tarihinde Tokat İli Pazar İlçesine bağlı Üzümören Kasabasında doğdu. İlk ve orta eğitimini Üzümören'de, İmam-Hatip Lisesini ise Tokat'ta tamamladı. 1983 yılında da Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

10.07.1980-01.12.1980 tarihleri arasında Kayseri Pınarbaşı ilçesine bağlı Alagazi köyünde İmam-Hatiplik yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca 1983 yılında yapılan Müftülük - Vaizlik sınavını kazanarak 08.03.1984 tarihinde Antalya Müftülüğüne Stajyer Müftü yardımcısı olarak atandı ve Eğitim merkezinde hizmet öncesi kursa başladı.

Kursta göstermiş olduğu başarı üzerine Diyarbakır ili Hazro ilçesi müftülüğüne tayin edildi. 22.05.1984 - 25.08.1988 tarihleri arasında bu ilçede görev yaptı.

Daha sonra sırasıyla; Yozgat ili Çekerek ilçe Müftülüğü (22.08.1988 - 25.09.1995) , Hatay ili Dörtyol ilçe Müftülüğü (25.09.1995 - 27.10.1999), Yurtdışı görevi olarak Hollanda Deventer Başkonsolosluğu çalışma bölgesinde Din Görevliliği (30.10.1999 - 01.12.2003), İzmir İli Tire İlçe Müftülüğü (27.08.2004 - 06.08.2010) ve İstanbul İli Gaziosmanpaşa İlçe Müftülüğü (20.08.2010-29.01.2012) yaptı.

Sicil notu yüksekliği sebebiyle 3 kez kademe ilerlemesi ve çok sayıda Takdir-Teşekkür belgeleriyle taltif edildi.

30 Ocak 2012 tarihinden itibaren İstanbul İl Müftü Yardımcısı olarak göreve başlayan Bekir DERİN, evli ve 5 çocuk babası olup, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

İstanbul İl Müftü Yardımcısı Mehmet YAMAN

Doğum Yeri ve Yılı: Kahramanmaraş, 07.09.1960

Öğrenim Durumu  :

1979 Kahramanmaraş İmam Hatip Lİsesi

1985 Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi
                                    1995-1997 (12.Dönem)  Haseki Eğitim Merkezi
Askerlik Durumu   : 191. Dönem Tankçı Asteğmen
    
Yabancı Diller        :  Arapça (iyi),         Hollandaca (orta),    Almanca  (az)
     
      Çalıştığı Görev Yerleri:              
    1)   İstanbul-Çatalca-Aydınlar Köyü İmam-Hatipliği          
    2)   İstanbul-Üsküdar-Cennet Kuran Kursu Öğreticiliği ve Yöneticiliği
    3)   Tekirdağ-Malkara İlçe Vaizliği
    4)   Ordu-Mesudiye İlçe Müftülüğü
    5)   Hollanda-Hilversum-Mevlana Camii İmam-Hatipliği
    6)   İstanbul-Sultanbeyli İlçe Vaizliği
    7)   Adıyaman-Gölbaşı İlçe Müftülüğü  
    8)   Antalya- Kumluca İlçe Müftülüğü.

 Aile durumu     :   Evli ve altı çocuğu var.

 İletişim            : İş     : 0212 512 23 20   
                                     Fax     : 0212 512 32 52

İstanbul İl Müftü Yardımcısı Muteber Gülsefa UYGUR

Güncelleniyor...

İstanbul İl Müftü Yardımcısı Sabri DEMİR

1964 Yılında Sivas-Kangal’da doğdu. İlkokulu köyünde bitirdikten sonra, Malatya’da Kur’an Kursunda okudu. İmam Hatip Lisesi’nin orta kısmını İstanbul-Zeytinburnu da, lise kısmını Sakarya-Geyve İmam Hatip Lisesi’nde okudu. 1986 yılında Antalya-Serik İlçe Müftülüğü’nde İmam Hatip olarak göreve başladı. Aynı yıl Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazanınca görevinden istifa etti. Aynı üniversitede öğrenci iken 1988 yılında Bursa Merkez Hüsnü Piliçer Camii’nde İmam Hatip olarak göreve başladı. 1990 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Mezun oldu. 1992 yılında kısa dönem olarak askerlik görevini yaptı. 1994-1996 yılları arasında 11.Dönem Haseki Eğitim Merkezi’nde İhtisas Kursu’na katıldı. Haseki Eğitim Merkezi’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra 1996 yılında Diyarbakır-Çermik İlçe Müftülüğü’ne “İlçe Müftüsü” olarak atandı. 1998-2002 yılları arasında Kastamonu-Seydiler İlçe Müftüsü olarak çalıştı. 2002 yılında uzun dönem Amerika Birleşik Devletleri –New York Din Hizmetleri Ataşeliği emrinde görev yaptı. 2006 yılı ABD dönüşünde Sakarya-Merkez Vaizi olarak çalıştı. 2007-2009 yılları arasında da Antalya-Kaş İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.

2009 yılı Eylül ayında İstanbul İl Müftü Yardımcılığı görevine atandı. İyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

İstanbul İl Müftü Yardımcısı Şahin YILDIRIM

1973 yılında Düzce ili Kaynaşlı İlçesi Çatalçam Köyü’nde doğdu. İlkokulu Düzce merkezde bitirdikten sonra hafızlığını Düzce’de İmam-Hatip olan babası İrfan YILDIRIM’da tamamladı.1993 yılında Düzce İmam Hatip Liseni’ni bitirdi. Aynı yıl Bolu İli Yeniçağa ilçesinde Kur’an Kursu Öğreticisi olarak göreve başladı. 1994 yılında 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. 1996 yılında yatay geçiş yaptığı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini tamamladı. 2000 yılında İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’ne kaydoldu. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Din Eğitimi Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans’a başladı. 2002 yılında Haseki Eğitim Merkezi’ni, 2004 yılında “Din Eğitimi ve Hizmetlerinin Yürütülmesinde Müezzinlik Kurumunun Statüsü ve Fonksiyonları” adlı tez çalışmasıyla Yüksek Lisansı itmam etti. 1999 yılında İstanbul İli Şişli İlçesinde Kur’an Kursu Öğreticiliğinden İmam-Hatiplik görevine geçti. Haseki Eğitim Merkezi mezuniyeti sonrası Düzce İli Gümüşova İlçesine Vaiz olarak atandı. 2005–2007 yıllarında Ardahan-Damal 2008-2011 yılları arasında Bartın-Amasra,  2011-2012 yılları arasında da Tekirdağ İli Muratlı İlçe Müftülüklerinde İlçe Müftüsü olarak görev yapmıştır.

Halen İstanbul İl Müftü Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

İstanbul İl Müftü Yardımcısı Vehap KAPICIOĞLU

Vehap KAPICIOĞLU

1959 yılında Of’un Söğütlü köyünde doğdu. İlkokulu Kıyıcık beldesi ve Söğütlü köyünde okuduktan sonra Hayrat Pınarca köyünde Hafızlığımı ikmal etti. 1974 yılında 1 yıl İstanbul Bayrampaşa Yeşil Cami Kur’an Kursunda Arapça tahsili yaptıktan sonra 1975-76 Eğitim ve Öğretim yılında Of İmam-Hatip Lisesinde tahsile başladı. 1982 yılında okul birincisi olarak bitirdi. İstanbul Üniversitesi Matematik Mühendisliğine girdi, ailevi şartlardan dolayı ayrılmak zorunda kaldı. 1983 yılında Of Gürpınar Kur’an Kursunda fahri Kur’an Kursu Öğreticiliği yaptıktan sonra yine ayrı ilçede Yanıktaş köyünde 6 ay imamlık yaptıktan sonra açılan Kur’an Kursu Öğretmenliği sınavını kazanarak 1984 yılında aynı kursta resmi öğreticiliğe başladı. Öğreticilik yaparken A.Ü. A.Ö.F bitirdi. 1990 yılında askerliğimi yedek subay olarak İstanbul Hasdal Kışlasında tamamladıktan sonra Kur’an Kursu Öğreticiliği görevime başladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat fakültesi İ.M.Y.O.’ yu kazandı. 1994 yılında başarılı olarak dikey geçişle aynı üniversitenin İlahiyat Fakültesine başladı. 1999 yılında mezun oldu. 1992-1999 yılları arasında öğrencilik yıllarında İstanbul Kartal, Akşemseddin ve Topçamlar camilerinde görev yaptı. 1999 yılında açılan Haseki Eğitim Merkezinde açılan ihtisas sınavını kazandı. 2002 yılında mezun oldu ve aynı yıl Ardahan İli Posof İlçesine İlçe Müftüsü olarak atandı. Mart 2005 ayında ise Kastamonu İli Pınarbaşı İlçesine tayin oldu. Ağustos 2008 ayında Edirne İli Uzunköprü İlçe Müftülüğünde göreve başladı. 10 Ocak 2013 tarihinden itibaren İstanbul İl Müftü Yardımcısı olarak göreve başlayan Vehap KAPICIOĞLU evli ve 4 çocuk babasıdır.

İstanbul İl Müftü Yardımcısı Veysi PATIR

Veysi PATIR Mardin 15.01.1950 doğumlu olup, Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü 1973 mezunudur.

İlk görevine 15.10.1973 yılında Eskişehir Müftü Yardımcısı olarak göreve başlayan Veysi PATIR sırasıyla: 

 

  1. 09.10.1975 Bitlis Adilcevaz Müftüsü
  2. 14.06.1976 Polatlı Topçu Füze Okulundan Yedek Subay olarak terhis.
  3. 28.11.1977 Gaziantep İslahiye Müftüsü
  4. 18.19.1978’den 25.09.1980 arası İstanbul Haseki İhtisas Kursu 2. Dönem
  5. 23.10.1980 Afyon Sandıklı Müftüsü
  6. 26.06.1981 Yurtdışı görevlendirilmesi.
  7. 04.10.1985 Niğde Bor Müftüsü
  8. 15.09.1994 Bursa M. Kemalpaşa Müftüsü
  9. 18.10.2002 İstanbul Bayrampaşa Müftüsü
  10. 17.11.2006 Tuzla Müftüsü
  11. 27.12.2010 tarihinden beri İstanbul Müftü Yardımcısı olan Veysi PATIR Arapçayı yazıp konuşacak derecede iyi, İngilizce ve Farsça da orta seviyede bilmektedir.

Evli ve çocuksuz olan Veysi PATIR’ın yayımlanmamış eserleri: 

a)      Hz. İsa’nın Nüzulü

b)      Zülkarneyn Kıssası

c)      Beşinci tabaka hatun Mühadisler

d)     Haklarında Ayet İnmiş Hanımlar

e)      Gerekçeleriyle Fetvalar

f)       Hikâyeleriyle Rasülüllah (S.A.V.) Efendimizin Mucizeleri

Ayrıca Diyanet Gazetesi, Düşünce Dergisi, Okul Mecmuası, Bilim Teknik Dergi ve Hakses Dergilerinde’ de zaman zaman makaleleri yayınlanmıştır.

Dilek Web Hosting Dilek Web Hosting