necati-tayyar-tas

(26.10.1998-07.11.2002) 

1948 Yılında Erzincan Refahiye’de doğdu. 1968 yılında Kayseri İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1974 yılında Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdi. Yüksek tahsili süresince Erzurum’un Fıkıh üstadlarından merhum ve mağfur  Osman BEKTAŞ hocaefendiden  dini ilimleri tahsil etti. 

İlk memuriyete 1968 yılında Erzincan Çayırlı ilçe vaizi olarak başladı. Daha sonra sırasıyla, Erzincan Kemaliye ilçe müftülüğü, Erzincan Tercan ilçe vaizliği, Kahramanmaraş-Elbistan ilçe müftülüğü görevlerinde bulundu.

1975–1977 yılları arasında askerlik görevini yedek subay olarak tamamladı. Askerlikten sonra Hatay-İskenderun ve Gaziantep Oğuzeli ilçe müftülüğü, Diyarbakır il müftü yardımcılığı ve Diyarbakır, Bolu, Kastamonu il müftülüğü görevlerinde bulundu. 

1992 yılında Ankara il müftülüğüne, 16.10.1998 tarihinde İstanbul il müftülüğüne, 06.11.2002 tarihinde de Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına atandı. 25.08.2003 tarihinde Ankara il vaizliğine, 22.03.2004 tarihinde de Bilecik il müftülüğüne atandı.

42 senelik hizmeti süresince çeşitli dergi, mecmua ve gazetelerde yayımlanmış binlerce makale ve “Düşünceler ve Gerçekler, Fikir Istırabı, Bir Nefes” adlarında basılmış eserleri bulunmaktadır.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Dilek Web Hosting Dilek Web Hosting