Haber Arşivi

İstanbul İl Müftüsü Şile’deydi.

 

21.02.2014

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran Cuma günü ziyaretleri kapsamında gerçekleştirdiği faaliyetler çerçevesinde bu hafta da Şile ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu. 

Şile İlçe Müftüsü İsmail Gökmen’i makamında ziyaret eden Müftü Yaran, ardından Ahmetli Kopuzlar Erkek Kur’an Kursunu ziyaret etti. Burada görevliler ve Ruanda, Pakistan, Endonezya, Gana, Rusya v.b. Dünya’nın değişik ülkelerinden gelen öğrencilerle sohbet eden Müftü Yaran, öğrencileri Kur’an öğrenimine,hafızlık eğitimine verdikleri önemden ve gençlik yıllarını Kur’an ilmi ile değerli kıldıklarından dolayı tebrik etti. 

Şile İlçesi Yeni Hüseyin Keçeci Camii’nde cuma vaazı ile vatandaşlara İslam’da iman, sâlih amel, hakkı ve sabrı tavsiye hakkında hitap eden İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, ayrıca camilerin maddi imarına verilen emekler kadar manevi imarına da aynı hassasiyetin gösterilmesi gerektiğine vurgu yaptı. “Camiler, siz değerli cemaatin sayesinde ayakta durmaya devam edecektir, camilerin manevi mimarları sizlersiniz” dedi. 

Kılınan Cuma namazının ardından vatandaşlarla da sohbet eden Yaran ziyaret programının ardından ilçeden ayrıldı.

Ayrıca İstanbul Müftlüğünün vaaz ve irşat faaliyetleri çalışmaları kapsamında İstanbul’un değişik ilçelerinde görev yapan vaiz görevliler Şile İlçe Müftülüğüne bağlı camilerde irşat faaliyetlerinde bulundular. 

Yine 19/02/2014 Çarşamba günü de bayan vaiz görevliler irşat hizmetlerinde bulunmuşlardı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Dilek Web Hosting Dilek Web Hosting