Haber Arşivi

Mevlit Kandil’inde İstanbullular Camileri Doldurdu…

 

12.01.2014

Mevlit Kandil’inde İstanbullular Camileri Doldurdu…

Hz. Muhammed (s.a.v.)’in doğumunun 1443. yıldönümü olan Mevlit Kandili, dualarla idrak edildi. İstanbul Müftülüğü, Küçükçekmece Yavuz Selim Caminde özel bir kandil programı düzenledi. Programda İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran günün önemine binaen yaptığı vaazda dünya ve ahiret hayatına dair birçok önemli mesajlar içeren vaaz irad etti.

Küçükçekmece Yavuz Selim Cami cemaati, İstanbul’un ünlü hafızlarının okudukları Kur’an-ı Kerim tilavetleri, mevlitten bölümler ve Küçükçekmece Müftülüğü Tasavvuf korosu ilahileri ile gecenin manevi ruhunu daha derinden hissettiler.

Dünya Müslümanlarının âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin (s.a.v.)kutlu doğumu,  münasebetiyle sevinç yaşadığını belirten Yaran, şunları söyledi;

‘’Dünyanın her bir köşesinde yaşayan Müslümanların üzerine titreyeceğiz…’’

Benim Peygamberim Müslümanlara karşı çok duyarlıydı, biz de öyle olmalıyız. Bize ne kadar uzak diyarlarda da olsalar onlara karşı şefkatli, merhametli olmalıyız. Toplumda ihtiyaç içinde olan, sıkıntılı kardeşlerimiz varsa onları gözetmeliyiz. Benim Peygamberimin doğum günü bugün, Peygamberimize yakın olmak istiyorsak yetimlerle ilgilenmeliyiz.

’Oyuncak sanmayın! Ahlak-i milli, ruh-i millidir…’’

’Oyuncak sanmayın! Ahlak-i milli, ruh-i millidir…’’; Oyuncak sanmayın milli ahlak, milli ruhtur, diyor Akif. Ahlak iflas ederse bir toplumda, toplu ölüm demektir. Allah (c.c.) ahlaklılarla beraber eylesin, her türlü şerlerden bizi korusun.

Küçükçekmece halkının yoğun ilgisine karşılık şu sözlerle vaazı tamamladı İl Müftüsü Yaran; Bu gece cemaatin coşkulu katılımı bana şunu dedirtiyor; Küçükçekmece’ye bir ulu cami lazım.

Gece, Küçükçekmece İlçe Müftüsü Cemalettin Bal’ın yaptığı dua ile huzurla sona erdi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Dilek Web Hosting Dilek Web Hosting