Haber Arşivi

Libya Din İşleri ve Evkaf Bakanı Hamuda’dan İstanbul Müftüsü Yaran’a Ziyaret…


Tarih : 27.12.2013

Libya Din İşleri ve Evkaf Bakanı Hamuda’dan İstanbul Müftüsü Yaran’a Ziyaret…

Resmi temaslar kapsamında Türkiye’de bulunan Libya Din İşleri ve Evkaf Bakanı Ali El Beşir Hamuda, İstanbul İl Müftüsü  Prof . Dr. Rahmi YARAN’ı makamında ziyaret etti.

Libya ile Türkiye ilişkilerinin tarihi ve kültürel önemine değinen İl Müftüsü YARAN, Kardeş Libya’nın değerli Bakanını İstanbul da ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Libya Din İşleri ve Evkaf Bakanına ve beraberindeki heyete İstanbul Müftülüğünün din hizmetleri, Aile irşad ve Alo fetva, din eğitimi, dini yayınlar, hac ve umre organizasyonları hakkında açıklayıcı bilgiler verdi.

Libya Din İşleri ve Evkaf Bakanı Ali El Beşir HAMUDA, ise beraberindeki heyetle birlikte İstanbul Müftülüğünü ve çeşitli dini kurumları ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Ziyaretlerinin nedenlerinden bir tanesinin de Diyanet’in tecrübe ve birikimlerinden faydalanmak olduğunu kaydeden Libya Din İşleri ve Evkaf Bakanı Ali El Beşir HAMUDA, şöyle konuştu;

“Bugün burada olmamızın önemli nedenlerinden bir tanesi de, Türkiye’deki dini idare din hizmetleri ve eğitimi konusunda sizin tecrübelerinizden faydalanmaktır, Libya’daki Müslümanlara faydalı olmak için sizin tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz “dedi.

Ziyarete İl Müftü Yardımcısı Sabri DEMİR ’de eşlik etti.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Dilek Web Hosting Dilek Web Hosting