Haber Arşivi

İstanbul Müftüsü Yaran, Kadıköy Müftülüğü Aylık Mutat Toplantısına Katıldı...

 

Tarih : 19.12.2013

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, Kadıköy Müftülüğünün her ay düzenli olarak personele yönelik yaptığı mutat toplantıya katıldı. Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, İl Müftü Yardımcısı Bekir Derin ve Kadıköy İlçe Müftüsü İlyas Öztürk’de toplantıya katıldılar.

Kur’an-ı kerim tilavetiyle başlayan program, İlçe Kaymakamı Kurubal’ın selamlama konuşmasıyla devam etti.  İlçe Müftüsü Öztürk, müftülük çalışmaları ve birimlerin yaptığı faaliyetler hakkında bilgi verdi.

 Din hizmetlerine gönül vermiş Kadıköy personeline, hitap eden İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, “Peygamber varisi olarak bizler bugünün insanlarına örnek teşkil ediyoruz. Bunun bilincinde olarak davranışlarımıza yön vermeliyiz.” dedi.

Kur’an-ı Kerim Okuyan Mü’min turunçgil gibidir, hem tadı iyidir, hemde kokusu…

“Kur’an-ı Kerim Okuyan Mü’min turunçgil gibidir, hem tadı iyidir, hem de kokusu” hadis-i şerifine değinen İstanbul İl Müftüsü Yaran, konuşmasına şöyle devam etti; Biz Kur’an-ı kerimi okuyan ve yaşayanlarız. Dış görüntümüz iyi olmalı ki, o nedenle insanlar bize gelmeli. Ve iç dünyamızın güzelliğiyle dinimizden haberdar etmeliyiz. Tüm davranışlarımızda adil olmalı, cemaatimize eşit davranmalıyız.

“Muhakkak ki, Allah, Refîktir, rıfkı sever ve şiddet (unf) ve şiddet dışındaki hasletler üzere vermediği şeyleri rıfk sebebiyle verir.”

Rıfk; Merhamet, zerafet, nezaket gibi güzel hasletlerin hepsinin içerir. Mevzuatta yazılan görevlerimiz kadar yapınca görevimizi yapmış oluruz, yapmazsak görevimizi yapmamış oluruz. Ama daha fazlasını yaparsak ahiret azığımızı hazırlamış oluruz. 

Din Hizmetlerine yıllarca emek verip emekliliğe hak kazanmış olan görevli iki İmam-Hatip ve bir Kur’an Kursu öğreticisine gösterdikleri hizmet ve çabalar için teşekkür plaketini İstanbul Müftüsü Yaran verdi.

Toplantının ardından İl Müftüsü Yaran, Kadıköy Müftülüğü’nde görevli Kur’an Kursu öğreticisi, imam ve müezzin kayyımlarla birebir fikir alışverişinde bulundu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Dilek Web Hosting Dilek Web Hosting