Haber Arşivi

“Ne Kadar Muhalif Ve Günahkâr Da Olsa Hiçbir Kardeşimizi Feda Edemeyiz”

İstanbul İl Müftülüğü Ramazanın ilk iftarında din hizmeti alanında gayret ve faaliyetleri olan kesimleri buluşturdu. Eyüp İlçesi Bahariye Mevlevihane’sinde düzenlenen iftar yemeğine; Diyanet İşleri Eski Başkanı Dr. Tayyar ALTIKULAÇ, Emekli İstanbul Müftüleri Selahattin KAYA ve Necati Tayyar TAŞ, dokuzuncu İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mustafa ÇAĞRICI, İlahiyat Fakültesi Dekanları Prof. Dr. Mürteza BEDİR, Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan, Prof. Dr. Mustafa Sinanoğlu, Prof. Dr. Muhit Mert, İSAM başkanı Prof. Dr. M. Akif Aydın, İSAV Başkanı Prof. Dr. Ali Özek, Haseki Eğitim Merkezi Emekli Öğretim Üyeleri Halil Gönenç ve Ali Rıza Temel, Müdür N. Muhtar Acar, Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, Selahattin Özgündüz, Hasan Kanatlı. Rahmi Onurşan, Üniversite Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Cevat AKŞİT, Prof. Dr. Bekir Topaloğlu, Prof. Dr. Hüseyin HATEMİ, Prof. Dr. Fahrettin Atar, Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır, Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Din ve Kur’an hizmetine katkısı ile öne çıkan çok sayıda davetli katıldı.

Çorlulu Alipaşa Cami İmam-Hatibi Fatih KAYA’nın Kur’an-ı Kerim’in okunması ve Süleymaniye Cami Müezzin-Kayyımı Mehmet DÜMAN’ın okuduğu ezan ile başlayan programın yemek duasını Emekli İstanbul Müftüsü Selahattin KAYA yaptı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ’in mesajını içeren slyat’ın gösterilmesinin ardından İstanbul Müftüsü Doç. Dr. Rahmi YARAN yaptığı konuşmada misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Müslümanların birbirini sevmesi ve birbirlerine sahip çıkması gerektiğini vurgulayan YARAN, Kur’an’ın müminleri birbirinin velisi saydığına dikkat çektikten sonra Peygamber Efendimizin bu manadaki hadisini hatırlattı ve “Ne kadar muhalif ve günahkâr da olsa hiçbir kardeşimizi feda edemeyiz” dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Dilek Web Hosting Dilek Web Hosting