Haber Arşivi

“Alo 190 Dini Soruları Cevaplandırma Hattı” Tanıtım Toplantısı Eyüp Müftülüğünde Yapıldı

İstanbul Müftülüğünce 03 Haziran 2013 tarihinde düzenlenen Alo 190 Dini Soruları Cevaplandırma Hattı tanıtım programı Eyüp Müftülüğü Konferans Salonunda yapıldı.

Eyüp Sultan Camii İmam-Hatibi Erhan METE’nin Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İstanbul Müftüsü Doç. Dr. Rahmi YARAN bir konuşma yaptı.

Müftü YARAN konuşmasında “İstanbul’un büyük bir şehir olduğunu, vatandaşlardan yemin keffaretinden tüp bebeğe, miras hukukuna kadar birçok konuda sorular sorduğunu” ifade etti.

Müftü YARAN, sözlerini “Bazen farklı niyetlerle de sorular sorulabiliyor, sorular çeşit olarak da çok fazla olabiliyor. Bu tür sorulara cevap verirken dikkatli olmalıyız. Bilgilerimizi tazelememiz gerekiyor. Din işleri yüksek kurulu uzmanları bu konuda uzun zamandır çalışıyor, bilgiler teyit ediliyor. Bu programları önemsiyorum ve bu seminerden de inşallah faydalanacağımızı ümit ediyorum. Ülkemiz ve İstanbul genelinde de benzer seminerler artırılarak devam ettiriliyor. Başkanlığımız ve İstanbul Müftülüğü olarak bu sistemin en iyi şekilde uygulanmasını arzu ediyorum.” diye tamamladı.  

Diyanet İşleri Başkanlığından Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Şemsettin ÜNAL ile Dr. Muhammet Fatih AYDIN “Alo Fetva 190” hattı ve fetva programı hakkında bilgiler verdiler.

 

 

 

Dilek Web Hosting Dilek Web Hosting