Arşivden Yararlanma

Arşivimizde araştırma yapmak isteyen T.C. vatandaşları kimlik fotokopisi ve{qluetip title=[arşiv yararlanma formunu]}Bu belgeyi görüntülemek veya indirmek için lütfen yazının üzerine tıklayınız{/qluetip} doldurarak müracaat edebilecekleri gibi, Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden e-mail yoluyla da müracaat edebilirler.

Ayrıca yabancı uyruklu araştırmacılar T.C. Dışişleri Bakanlığı kanalıyla başvurabilir veya pasaportlarıyla birlikte bizzat arşivimize de müracaat edebilirler. Araştırmacıların talepleri en kısa sürede değerlendirilip aynı gün içerisinde araştırma yapmalarına müsaade edilmektedir.

Arşivimizde yirmi beş kişilik araştırma salonu mevcut olup, mesai saatleri içerisinde, uzman personelimiz nezaretinde yerli ve yabancı araştırmacılara, tarihî mekânda araştırma hizmeti sunulmaktadır.

ARŞİVLERDE ARAŞTIRMA VE İNCELEME YAPMAK İSTEYEN TÜRK VE YABANCI UYRUKLU GERÇEK VEYA TÜZEL KİŞİLERİN TÂBİ OLACAKLARI ESASLARI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN YAZININ ÜZERİNE TIKLAYINIZ.


Dilek Web Hosting Dilek Web Hosting